Saç Ekimi Tedavisi Nedir ve Yöntemleri Nelerdir?

Saç dökülmesi gibi büyük sorunlar genel olarak son zamanlarda büyük bir kesim uğraşmaktadır. Saç ekimi nedir ve yöntemleri nelerdir gibi soruların en doğru yanıtlarını en doğru şekilde almak mümkün olacaktır.

Saç Ekimi Tedavisi Nedir?

Saç ekimi tedavisi kellik olan bölgelerin saçlandırılması yapılan işlemlere denilmektedir. Kellik insanların saçlarının zaman içinde azalmasına verilen isimdir. Genel olarak kellik başın üst kısımlarında olduğu gibi sağ ve sol yanlarda da meydana gelmektedir. Bu durumdan son zamanlarda özellikle erkekler çok fazla rahatsız olmaktadır. Saç ekimi tedavisi her saçın tipine, yapısına ve derisinin tüm özelliklerine göre saç dökülmesine karşı en etkili yöntem uygulanarak yapılmaktadır. Bu saç ekimi tedavisinde uygulanan yöntemler her kişiye aynısı uygulanmamaktadır. Her kişinin özelliklerine göre saç ekimi tedavisi farklı şekilde olmaktadır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Her saç tipine ve özelliklerine göre farklı saç ekimi tedavisi uygulanmaktadır. İki tane saç ekimi yöntemi bulunmaktadır. Foliküler Ünite Translantasyon yani kısaca FUT ve FUE yöntemidir. FUT saç ekimi tedavi yöntemi ile iki kulak arasında bulunan saçlık olan deriden şerit halinde saç kökleri alınmaktadır. Alınan bu saç kökleri saç olmayan deriye yerleştirilir. FUE saç ekimi yönteminde ise saç kökleri özel tasarlanmış bir alet yardımı ilen tek tek alınmaktadır. Bu sayede saç kökünün alındığı yerlerde iz kalma gibi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız.

FUT Saç Ekimi Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

FUT saç ekimi yönteminde cerrahi operasyon yapılmaktadır. İki kulak arasında yer alan saçlı olan deriden ince bir şerit olacak şekilde 15 ya da 20 cm uzunluğunda ve 2 cm genişliği civarında bisturi aracı ile alınmaktadır. Özenle yapılan bu işlemden sonra şerit halindeki saçlı deri saçsız olan bölgeye yerleştirilir. FUT saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyonda bisturi kullanıldığı için kesinlikle iz kalma ihtimali çok yüksektir. FUT saç ekimi yöntemi en eski saç ekimi işlemlerini içermektedir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi yöntemi teknolojinin gelişmesi ile en yeni saç ekimi yöntemi olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. FUE yönteminde saç derisi kesinlikle kesilmez. Bu yöntemde ise saç kökü tek tek alınır ve saç olmayan bölgeye bir bir mm’lik uçlu motorun yardımı doğrultusunda alınır ve yerleştirilir. Saç kökünün alınması işlemlerinde en kaliteli saç kökleri seçilmektedir. Saç ekimi yapılmadan önce saç traş edilir. FUE yöntemi sayesinde hiçbir şekilde saç derisinde iz kalmaz. Ayrıca vücudun çok farklı bölgelerinden alınan kökler ile saç ekimi işlemleri yapılmaktadır. Yaklaşık olarak FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan işlemler 5 ya da 8 saat kadar sürmektedir. FUE saç ekimi yöntemi kendi arasında alt gruplara ayrılmaktadır. Alt grupta yer alan FUE saç ekimi teknikleri Gold FUE saç ekimi tekniği, Perkütan FUE saç ekimi tekniği, DHI saç ekimi tekniği, Ice Garft FUE saç ekimi tekniği ve traşsız FUE saç ekimi tekniğidir. Bütün bu saç ekimi yöntemlerinde en kaliteli saç kökleri seçilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *